Şanzıman Bakım Ve Onarım

Şanzıman bir aracın en önemli bölümlerinden biridir. Bu kısmın çeşit nedenlerle arızalanması ya da performansını kaybetmesi, aracın tüm çalışmasını olumsuz etkiler. Buradan hareketle şanzıman bakım ve onarım hizmetinin bilinçli şekilde yapılmasına gerek vardır. Firmamızın size sunduğu şanzıman bakım ve onarım işlemlerinde günümüzün modern yöntemleriyle çalışan, tecrübeli bir teknik ekip görev yapmaktadır.

Şanzıman Bakımının Önemi Nedir?

Araç şanzımanlarının belirli aralıklarla bakımdan geçirilmesi gerekmektedir. Yapılan bu bakımlar aracın daha sağlıklı ve yüksek performans ile çalışmasına yardımcı olur. Uygulanan bakımda şanzımana ait olan yağ pompası, tork vektörü, şanzıman keçeleri ve muhafaza bölümleri gibi kısımlar dikkatle gözden geçirilmektedir. Ayrıca şanzımanın vitesle ilgili kısımları, dişliler ve millerin de herhangi bir sorununun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu bakımda bazı kısımlarda ufak bir problem dahi görülse, buna anında müdahale edilerek, ilerleyen zamanda oluşabilecek bir arızanın önüne geçilmiş olur. Tarafımızdan sağlanan şanzıman bakım ve onarım hizmetlerinde tüm bu detaylara dikkat edilmektedir.

Şanzıman Tamiri Nasıl Yapılmalıdır?

Ekibimizin sunduğu dsg şanzıman onarım hizmetinde öncelikle arızanın kaynağı tespit edilmektedir. Arızanın kaynağı bazen aracın başka kısımlarında oluşan problemlere bağlı olabileceği gibi direk olarak şanzımanla alakalı da olmaktadır. Dolayısıyla dsg şanzıman onarım çalışmasında mevcut arızanın tespiti ilk ve en önemli aşamadır. Arızanın tespitinden sonra soruna en uygun dsg şanzıman onarım çalışması yapılacaktır.

Şanzıman arızasında bazen birtakım parçaların görevini artık yerine getirememesi söz konusu olabilir. Firmamızın kadosan şanzıman tamir işlemlerinde gerekli görülen hallerde bu parçaların değişimi sağlanmaktadır. Ancak kadosan şanzıman tamir çalışmasında yapılan parça değişimlerinde özellikle orijinal parçaların kullanılmasına dikkat edilmektedir. Araçların niteliklerine uygun olarak tasarlanan en verimli parçaları kadosan şanzıman tamir işlemlerinde kullanmakla araçlarınızın verimini ve ömrünü uzatmaktayız.

© Copyright 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Onur Oto Servis Tasarım Nitro Sistem
Hemen Ara
Navigasyon